Hydra Skypoint 12V 65lb 54" Keulamoottori - LOWRANCE Kevät Kampanja 2026! - HYDRA-65B54 - 1
Hydra Skypoint 12V 65lb 54" Keulamoottori - LOWRANCE Kevät Kampanja 2026! - HYDRA-65B54 - 2
Hydra Skypoint 12V 65lb 54" Keulamoottori - LOWRANCE Kevät Kampanja 2026! - HYDRA-65B54 - 3
Hydra Skypoint 12V 65lb 54" Keulamoottori - LOWRANCE Kevät Kampanja 2026! - HYDRA-65B54 - 4
Hydra Skypoint 12V 65lb 54" Keulamoottori - LOWRANCE Kevät Kampanja 2026! - HYDRA-65B54 - 5
Ale -10%
Hydra Skypoint 12V 65lb 54” on taivasankkuritoiminnolla varustettu GPS keulasähkömoottori , joka antaa sinulle enemmän aikaa keskittyä kalastamiseen. Helppokäyttöisen ja monipuolisilla... Lue lisää
Tarjoustuote!
-10%
Hinta voimassa toistaiseksi
  • Tuotekoodi: HYDRA-65B54
kpl
Hydra Skypoint 12V 65lb 54” on taivasankkuritoiminnolla varustettu GPS keulasähkömoottori, joka antaa sinulle enemmän aikaa keskittyä kalastamiseen. Helppokäyttöisen ja monipuolisilla ominaisuuksilla varustetun Hydra Skypoint keulasähkömoottorin avulla liikut kalapaikoilla helposti, ympäristöystävällisesti ja lähes äänettömästi.
Hydra Skypoint 12V 65lb 54” on 12 voltin käyttöjännitteellä toimiva keulasähkömoottori, joka on varustettu erittäin tehokkaalla 65 paunan sähkömoottorilla, kestävällä 54” komposiittirikiputkella ja 3-lapaisella potkurilla. Tehokas ja korkealaatuinen 65lb sähkömoottori tuottaa jopa 20% suuremman työntövoiman verrattuna yleisimpiin markkinoilla oleviin 12 voltin jännitteellä toimiviin keulasähkömoottoreihin. 12 voltin Hydra Skypoint keulasähkömoottorit soveltuvat asennettaviksi suurimpaan osaan noin 5 metrisiä kalastusveneitä. Suuntaa antava kokoluokka sopivan kokoisesta veneestä 12V 65lb 54” Hydra Skypoint keulasähkömoottorille on pituudeltaan n. 4,0–5,5m ja kokonaispainoltaan alle 700kg. Optimaalisen kokoisen keulasähkömoottorin valintaan vaikuttavat myös veneen muut ominaisuudet sekä käyttöympäristö (esim. suuri pinta-ala ja tuuliset/virtaavat olosuhteet).
Hydra Skypoint keulasähkömoottorin asennus, kalibrointi ja käyttöönotto on helppoa. Moottori voidaan asentaa veneeseen kiinteästi tai erillisen, lisävarusteena myytävän pikakiinnitysalustan kanssa (alumiininen tai nylon). Pikakiinnitysalustaa käyttämällä moottori on helppo irrottaa veneestä esimerkiksi varastoinnin ajaksi. Moottorin mukana toimitetaan trukkiliittimillä varustettu täysin valmis kytkentäjohto, joten moottori on todella helppo ottaa käyttöön, jos veneeseen ei asenneta kiinteitä sähköpistokkeita. Lisävarusteena johdon ja akun väliin suositellaan 60A sulaketta.
• 12 voltin käyttöjännite
• Työntövoima 65lb / 29,5kg
• Kestävä 54” / 137cm komposiittirikiputki
• Erittäin tarkka GPS antenni
• Langaton GPS kauko-ohjain näytöllä
• Kauko-ohjaimessa akun jännitteen ilmaisin ja paristojen varaustaso
• Kauko-ohjain toimii 3xAAA paristoilla (ei mukana)
• GPS kurssilukitus: Ohjaa venettä toivottuun kompassisuuntaan
• Valmis kytkentäjohto trukkiliittimillä (johdon kokonaispituus n. 2m)
• Käyttöpaneelissa LED-valaistu akun varaustason ilmaisin
• Max virrankulutus 50A