Milwaukee Mutterinväännin 1/2" M12 FCIWF12G3-0 746Nm runko
- Tuotekoodi: 4933493454
- EAN: 4058546483258
- Heti omasta varastosta 4 kplTuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä
Pienin Milwaukee 1/2" pulttikone, joka saavuttaa uskomattoman 746Nm vääntötehon!
Tätä on odotettu, Milwaukee 1/2" sarjan pienin mutterinväännin, jossa uskomattomat 746Nm vääntötehoa! Tämä pienikokoinen pulttikone, on saanut päivityksen myötä yli puolet lisää tehoa, entiseen malliin verrattuna. Eikä tässä vielä kaikki. Kone on myös entistä pienempi, vain 122mm. Mutterinväännin on varustettu 1/2” karalla, jossa kitkarengas helppoja tarvikkeiden kiinnitystä varten.Tämä kone on siis täydellinen valinta renkaanvaihtoon, autoremonttiin tai mihin vaan missä tarvitset iskevää mutterinväännintä!
- Erinomainen teho
- Kevyempi paino
- Tehokas työnopeus
- 746Nm avausmomentti ja 542Nm kiristysmomentti
- Paino ilman akkua 1,0 kg ja 122 mm kokonaispituus tekevät mutterinvääntimestä ihanteellisen ahtaissa kohteissa työskentelyyn
- Tuottaa 3000 kierr./min
- Nopeusasetuksen valinta helposti yhdellä kädellä
- KolmoisLED valaisee työstettävän kohteen tehokkaasti
- Toimii kaikilla MILWAUKEE® M12™ -akuilla
Koneen hiiliharjaton POWERSTATE™ moottori ja REDLINK PLUS™ elektroniikka tarjoavat pitkäikäisyyttä, kestävyyttä ja maksimaalista tehoa. Pituus on vain 122mm, eli käyttäjänsä kädessä se ei ole juuri nyrkkiä suurempi – helpompi työskennellä erittäinkin ahtaissa tiloissa. Milwaukee M12 FCIWF12G3 mutterinvääntimessä on helppo neljän eri tehotilan asetukset, mikä takaa akkukoneen käyttäjälle aina tarkan hallinnan työkohteissa. Integroitu LED-työvalo rungossa tuottaa kirkkaan valon suoraan työstökohteeseen.
Tekniset tiedot:
| Malli | M12 FCIWF12G3-0 |
| Jännite | 12 V |
| Kara | 1/2” kitkarenkaalla |
| Maksimi kiristysmomentti | 542 Nm |
| Maksimi vääntöteho | 746 Nm |
| Maks. mutterin halkaisija | - |
| Kuormittamaton nopeus | - |
| Iskuluku | - |
| Pituus | 122 mm |